BYD-ი წარმოების გაფართოებას პაკისტანში გეგმავს
გასულ თვეში პაკისტანის უმსხვილესმა კერძო ელექტროენერგიის მწარმოებელმა კომპანიამ Hub Power-მა (Hubco) გამოაცხადა, რომ მისი შვილობილი კომპანია Mega Motor BYD-თან პარტნიორობით პაკისტანში პირველი ელექტრომობილების ქარხანას 2026 წლისთვის დააფუძნებს.
პაკისტანის ფინანსთა მინისტრმა მუჰამად აურანგზებმა განაცხადა, რომ მთავრობა BYD-ს წაახალისებს აფრიკის და სამხრეთ აზიის ბაზრებზე, მათ შორის ბანგლადეშსა და შრი ლანკაში ექსპორტის განხორციელებაში.
მოსალოდნელია, რომ 2030 წლისთვის ქარაჩის ქარხანა BYD-ის 100,000 ელექტრომობილის და ჰიბრიდის წარმოებას შეძლებს, რაც პაკისტანში გაყიდული ავტომობილების დაახლოებით მეოთხედს შეადგენს.

BYD Plans to Expand Production in Pakistan
BYD is planning to expand into Pakistan. Last month, Pakistan's largest private power company, Hub Power (Hubco), announced that its subsidiary, Mega Motor, in partnership with BYD, will establish the country's first electric car factory by 2026.
Pakistan's Finance Minister, Muhammad Aurangzeb, stated that the government would encourage BYD to export to African and South Asian markets, including Bangladesh and Sri Lanka.
By 2030, the Karachi plant is expected to produce 100,000 BYD electric cars and hybrids, representing about a quarter of the vehicles sold in Pakistan.