AC Ace Classic Electric: ბრიტანული ლეგენდა განახლებული EV ენერგიით
კიდევ უფრო დახვეწილი დიზაინისა და თანამედროვე ელექტრომობილის (EV) ტექნოლოგიის შერწყმით, ბრიტანეთის უძველესმა ავტომწარმოებელმა, AC Cars-მა, წარმოადგინა AC Ace Classic Electric 2024 წლის SEMA Show-ზე ლას-ვეგასში.
ლიმიტირებული გამოშვების როდსტერი აერთიანებს ვინტაჟური სპორტული მანქანის სილამაზესა და თანამედროვე EV ტექნოლოგიის დინამიკურობას.
კლასიკური ხელნაკეთი კარბონის ბოჭკოვანი სხეულის ქვეშ, AC Ace Classic Electric მოიცავს TREMEC-ის სპეციალურ EV ძრავის სისტემას, რომელიც უზრუნველყოფს 300 ცხენის ძალას.
„დიდი პატივია SEMA-ზე ყოფნა TREMEC-თან ერთად, და ახალი AC Ace როდსტერის მიმართ გამოხმაურება ფენომენალურია,“ - განაცხადა AC Cars-ის თავმჯდომარემ ალან ლუბინსკიმ. „ასეთი შესანიშნავი დიზაინის მქონე ავტომობილის შექმნა, რომელიც იყენებს უახლეს EV ტექნოლოგიას, უდიდესი მიღწევაა კომპანიისთვის, რომელიც თავის 123-ე იუბილეს აღნიშნავს.“
AC Ace Classic Electric-ის გარდა, მყიდველებს შეუძლიათ აირჩიონ AC Ace Bristol Classic Electric. ორივე ვერსია ინარჩუნებს 50/50 წონის ბალანსს, რაც კლასიკური მართვის გამოცდილებას უზრუნველყოფს თანამედროვე ელექტრო ძრავით.
პირველადი გამოშვებით ხელმისაწვდომი მხოლოდ 49 ერთეულით, AC Ace Classic Electric და AC Ace Bristol Classic Electric უნიკალურ შესაძლებლობას აძლევს ენთუზიასტებს, რომ ფლობდნენ ბრიტანული ავტოისტორიის ნაწილს, განახლებულს თანამედროვე სპორტული EV-ს სახით.

With an even more refined design and the merging of modern electric vehicle (EV) technology, Britain’s oldest car manufacturer, AC Cars, unveiled the AC Ace Classic Electric at the 2024 SEMA Show in Las Vegas.
The limited-edition roadster combines the beauty of a vintage sports car with the dynamism of modern EV technology.
Underneath its classic handcrafted carbon fiber body, the AC Ace Classic Electric features a TREMEC special EV powertrain system that delivers 300 horsepower.
“It is a great honor to be at SEMA alongside TREMEC, and the response to the new AC Ace roadster has been phenomenal,” said AC Cars Chairman Alan Lubinsky. “Creating a car with such a tremendous design that utilizes the latest EV technology is a significant achievement for a company celebrating its 123rd anniversary.”
In addition to the AC Ace Classic Electric, buyers can choose the AC Ace Bristol Classic Electric. Both versions maintain a 50/50 weight balance, providing a classic driving experience with a modern electric powertrain.
Available initially in a limited run of only 49 units, the AC Ace Classic Electric and AC Ace Bristol Classic Electric offer a unique opportunity for enthusiasts to own a piece of British automotive history, updated in the form of a modern sports EV.